klimatizace

Klimatizace – split systém 

Pro klimatizaci domovních a bytových prostorů je nejčastěji používáno klimatizačních jednotek typu „Split systém“. Název uvedeného systému je odvozen z anglického slova "to split", které znamená rozdělit. Klimatizační jednotky „Split“ jsou tedy dělené, a skládají se vždy nejméně ze dvou dílů:

  • Vnitřní jednotka – obsahuje ventilátor, chladič (výparník) a filtr vzduchu a je umístěna v místnosti
  • Venkovní jednotka – obsahuje kompresor, ventilátor a kondenzátor a je umístěna ve venkovním prostoru na střeše či na fasádě tak, aby byla co nejblíže vnitřní jednotce.


typy vnitřních jednotek

Vnitřní jednotky mají moderní design a jsou zhotoveny z kvalitních plastů. Vnitřní jednotky se vyrábějí v několika provedeních (jednotky nástěnné, podstropně-nástěnné, kazetové, podstropně parapetní a mezistropní) což umožňuje jejich snadné umístění do jakéhokoliv interiéru.

nástěnné jednotky
nástěnné jednotky
podstropně-nástěnné jednotky
podstropně-nástěnné jednotky
kazetové jednotky
kazetové jednotky
podstropně-parapetní jednotky
podstropně-parapetní jednotky


ovládání a regulace 

Klimatizační jednotky typu „Split“ jsou standardně vybaveny dálkovým infračerveným či drátovým ovládáním. U jednotek lze velmi snadno nastavit rychlost přiváděného vzduchu – vnitřní jednotka je vybavena vícerychlostním vysokotlakým ventilátorem – dále teplotu přiváděného vzduchu a směr výtoku vzduchu. Jednotky rovněž umožňují nastavení automatického rozptylu vzduchu po celém klimatizovaném prostoru. Standardem se stává i ovládaní klimatizace přes Wifi.